PV SALES LAB CONFERENCE

img

Z biegiem czasu przykładamy coraz większą wagę do ekologii, w tym do wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Nośnikami energii odnawialnej w Polsce są biopaliwa stałe, energia wiatru, energia słoneczna, energia wodna i biogazy. Branża fotowoltaiczna a więc pozyskiwanie energii słonecznej charakteryzuje się w ostatnich latach dynamicznym rozwojem. Wpływ na to mają nie tylko wielkie firmy ale również zwykli obywatele. Branża instalacji fotowoltaicznych pozwala na wysokie zarobki, dlatego też stała się wartym uwagi miejscem pracy dla handlowców.

Anna Zaremba, CEO Szkolenia OZE, Organizatorka szkoleń dotyczących branży fotowoltaicznej wskazuje, że jej firma otrzymuje coraz więcej telefonów od handlowców niezwiązanych z branżą fotowoltaiczną, którzy chcieliby się przebranżowić. Wbrew pozorom jednak nie tak łatwo jest zostać handlowcem w branży energetyki odnawialnej. Potrzeba do tego nie tylko znajomości technik sprzedaży i odpowiedniego podejścia do klienta. Handlowiec sprzedający ubezpieczenia czy zawierający umowy z osobami po wypadkach komunikacyjnych w celu uzyskania odszkodowania nawet mimo doświadczenia w handlu nie będzie w stanie odpowiedzieć na 90% pytań klienta, który planuje zainwestować w panele fotowoltaiczne.

Niezbędna jest wiedza specjalistyczna. Konieczna jest nauka zagadnień oraz kwestii prawnych, technicznych oraz dotyczących projektowania instalacji paneli fotowoltaicznych. Warty wspomnienia jest również fakt, że branża ta dynamicznie się rozwija, więc konieczny jest również stały rozwój handlowca, który nie może stać w miejscu ze swoją wiedzą.

Inwestycja w fotowoltaikę dla swojego domu lub firmy jest na tyle duża, że klienci zaczęli być świadomi branży. Przed zgłoszeniem się do handlowca na własną rękę szukają informacji, pytają znajomych o radę. Bez problemu są w stanie odróżnić eksperta od laika. Tak więc tylko wiedza z zakresu fotowoltaiki, a co za tym idzie szkolenia, pozwolą handlowcowi zdobyć widzę dzięki której będzie mógł zostać profesjonalnym doradcą a nie tylko akwizytorem. Pozyskanie takiej wiedzy może zająć nawet kilka tygodni.

Anna Zaremba, właścicielka firmy Szkolenia OZE postawiła sobie za cel zebranie trenerów z branży fotowoltaicznej i stworzenie programu rozwoju, który połączy wiedzę techniczną, praktyczną, prawną oraz sprzedażową. Celem nadrzędnym tych szkoleń jest przygotowanie osób wchodzących do tej branży na bycie prawdziwym ekspertem i doradcą dla klientów.

Od dwóch lat co miesiąc zespół Pani Anny szkoli kilkadziesiąt osób, które zaczynają swoją przygodę z fotowoltaiką. Planowany jest również dalszy rozwój szkoleń. Misją Szkoleń OZE jest udowodnić handlowcom oraz zatrudniającym ich firmom fotowoltaicznym, że jedynie kompleksowe i fachowe przygotowanie przedstawicieli do sprzedaży instalacji fotowoltaicznych daje najlepsze rezultaty sprzedażowe.

W związku z tym 15.06.2021 o godzinie 10:00 odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja dotycząca sprzedaży instalacji fotowoltaicznych pod nazwą PV SALES LAB CONFERENCE - Ekspercka Sprzedaż Fotowoltaiki.

Dlaczego konferencja jest bezpłatna? Pani Anna Zaremba podkreśla, że brakiem ponoszenia kosztów za udział w niej chcą dać wszystkim osobom możliwość rozwoju i doskonalenia w branży fotowoltaicznej, bez względu na zasobność portfela.

Konferencja podzielona będzie na trzy panele: panel strategiczny, techniczny oraz sprzedażowy. Oprócz ekspertów Szkolenia OZE, którzy na co dzień zajmują się szkoleniem handlowców w branży fotowoltaicznej, zaproszono również znanych w branży prelegentów mających szerokie doświadczenie w tej branży. Przekażą oni uczestnikom konferencji w 15 minutowych wystąpieniach konkrety dotyczące branży oraz przykłady z życia wzięte.

Pani Ela Sawczuk, jedna z prelegentek, które wystąpią na konferencji twierdzi, że spodziewa się tłumów, ponieważ widać ogromne zainteresowanie uczestnictwem. Pani Ela w swoim 15 minutowym wystąpieniu opowie o tym, jak sprzedawać fotowoltaikę na bardzo konkurencyjnym rynku nie schodząc z ceny.

Zapisy na konferencję PV SALES LAB CONFERENCE są cały czas otwarte, więc każda osoba, nawet nie związana dzisiaj z branżą fotowoltaiczną może dołączyć i razem z innymi osobami pogłębić swoją wiedzę. Link do rejestracji: akademiaoze.com.pl/konferencja

Tagi: rozwój
img
Katarzyna Neczaj

Specjalistka ds. produktu solarCRM, project manager, marketingowiec

Jesteś zainteresowany ofertą?

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty? Zobaczyć demo systemu? Napisz do nas, oddzwonimy